top of page

DO TIŠNOVA SE OD PONDĚLÍ VRACÍ HÁZENÁ!

Klub Házená Tišnov, který patří mezi nejstarší a nejtradičnější sportovní kluby ve městě, připravil od září 2023 pro kluky a holky od první do páté třídy kroužek miniházené. Cílem kroužku je všeobecný pohybový rozvoj se zaměřením na házenou. Děti se v kroužku miniházené naučí základní dovednosti, které je třeba umět při míčových hrách (běhat, házet, driblovat). V rámci tréninku je kladen důraz na hravost, potěšení a prožitek hry s míčem. Trénink je veden především formou her, které všestranně u dětí rozvíjí pohybové schopnosti, dovednosti, rychlost, pozornost a koordinaci. Hra dětem přináší pozitivní zážitky podporující správný vývoj dětského chování, jako je také chování ve skupině. Je to hra pro děti velmi atraktivní.

Miniházená je míčová hra velmi připomínající házenou, v podstatě je to zmenšená házená. Od klasické házené se liší především v rozměrech hřiště, jsou menší branky a hraje se speciálním gumovým míčem, kterým nehrozí zranění. Menší hřiště se pro děti stává přehlednější, hra se zrychluje, padá mnoho branek a do hry se zapojují všechny děti. I proto je miniházená pro začínající sportovce (nejen budoucí házenkáře) velmi atraktivní. Pravidla jsou jednoduchá a je zde možnost vlastních úprav dle situace a možností.


Vyzkoušejte si miniházenou nezávazně a zdarma. Nově příchozí děti totiž mají první měsíc tréninků na vyzkoušení bez jakéhokoliv poplatku. Tréninky probíhají pod vedením zkušeného mládežnického trenéra Ivana Minaříka, bývalého hráče tišnovského klubu a extraligového SKKP Handball Brno. Úzce také spolupracujeme s hlavním trenérem mládeže krajského svazu házené. Pravidelně každý týden budou až do konce školního roku realizovány dvě tréninkové jednotky v délce 60 minut, a to v pondělí od 15:00 do 16:00 a v pátek od 14:15 do 15:15. Tréninky se z důvodu rekonstrukce sportovní haly konají až do konce měsíce září na venkovním hřišti TJ Sokol Tišnov na ulici Tyršova a od měsíce října pak ve sportovní hale SSK Tišnov, Drbalova 1754. Začínáme v pondělí 11. září!


Děti potřebují pouze sportovní obuv a sportovní oděv. Veškeré další pomůcky včetně míčů zajišťuje sportovní klub.


Poplatek za účast v kroužku miniházené (pravidelný členský klubový příspěvek) je stanoven pro školní 2023/2024 rok ve výši 1500,-Kč za každé pololetí (tj. 3000,- Kč za celý školní rok). Členský příspěvek Českému svazu házené ve výši 350,- Kč/rok je hrazen klubem. Snížení nebo prominutí příspěvku ze sociálních nebo jiných závažných důvodů je možné a řeší se individuálně na základě žádosti rodičů. Členové klubu jsou pojištěni úrazovým pojištěním, které se vztahuje na tréninky i sportovní utkání.


Těšíme se v pondělí na viděnou na hřišti!

113 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page