Jdi na obsah Jdi na menu
 


Házenkáři chtějí navázat na úspěšnou historii

19. 9. 2014

Obnova mládežnických kategorií a trenér s extraligovými zkušenosti. Velké změny čekají tišnovské házenkáře v roce, kdy házená v Tišnově oslaví 75 let své historie. Po několika letech útlumu, kdy v klubu zůstala aktivní pouze mužská složka, by se oddíl chtěl vrátit do ligových soutěží.

Změny spustil příchod Aleše Kořínka. Bývalý brankář pochází z nedaleké Kuřimi a ve své trenérské kariéře už zvládl působit u mládežnických týmů i extraligového „áčka“ několikanásobného mistra ze Zubří a mezinárodní ženskou interligu si zase vyzkoušel při ročním angažmá na lavičce Zlína. „Aleš se z rodinných důvodů vrací zpět na jižní Moravu, proto jsme se už v lednu letošního roku začali bavit o možné spolupráci s naším klubem.,“ vysvětluje manažer klubu Jan Schneider, jak se podařilo do Tišnova úspěšného trenéra přilákat.
Kromě trenérského vedení mužského týmu se bude Kořínek na chodu klubu podílet i manažersky. Pro znovuzavádění mládežnických kategorií chce využít i svých  zkušeností ze Sportovního centra mládeže v Zubří. „V první sezóně bychom chtěli klub personálně a organizačně stabilizovat a vytvořit družstvo minižáků. Rádi bychom zpět do klubu přivedli bývalé hráče a ty co dříve v klubu vykonávali nějakou činnost,“ plánuje  nový tišnovský šéftrenér.
Právě nedostatek trenérů byl v minulosti hlavní příčinou postupného zániku mládežnických družstev. „V současné chvíli kdy se mládežnická družstva budou teprve nově tvořit, budeme trenérské obsazeni řešit v rámci členů výboru. Do budoucna plánujeme, že pozice trenéra mládeže bude funkce na plný úvazek,“ dodal Schneider.
Družstvo mužů už na začátku srpna začalo s letní přípravou. Na konci prázdnin tým odjede na soustředění a před sezónou odehraje i několik přípravných zápasů. První postupný cíl je nastaven jednoznačně - hned v této sezóně postoupit zpět do druhé ligy. „V současném týmu je několik kvalitních hráčů, kteří mohou pomoci klubu ke splnění jeho cílů. Zároveň také plánujeme kádr posílit,“ naznačil trenér Kořínek, kudy povede cesta k úspěchu.
První soutěžní zápas čeká tišnovské házenkáře 21. září, kdy v domácí hale přivítají celek Nových Bránic.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář