Jdi na obsah Jdi na menu

SK HC Tišnov - Slavoj Třešť 36:30 (20:10)

5. 10. 2014

Plány na postup do druhé ligy zatím bezezbytku plní tišnovští házenkáři. I ve třetím kole podzimní části dokázali 5. října pod vedením nového trenéra Aleše Kořínka znovu zvítězit, když v domácím zápase zdolali Třešť 36:30.

Třetí zápas, třetí vítězství. Tišnovští házenkáři v nové sezóně zatím body neztratili. Zápas proti Třešti začali v ostrém tempu a proti pomalejšímu soupeři tišnovské spojky bezchybně zakončovaly připravené kombinace. Domácím se navíc dařil i přechod do rychlého protiútoku a v poločase tak vedli výrazným rozdílem 20:10.
V druhé půli chtěl trenér Kořínek vyzkoušet i jiné rozestavení hráčů na hřišti a bylo poznat, že mimo základní sestavu nemá tým ještě herní systém dostatečně zažitý. Hráči začali kupit chyby a v obraně až příliš prostoru nechávali hostujícímu střelci Svěrákovi. Soupeř vycítil šanci na odvrácení debaklu a tišnovský náskok dokázal zkorigovat až na konečné vítězství domácích 36:30. „První půli jsme odehráli podle našich představ a zápas jsme měli rozjetý na mnohem výraznější vítězství. V druhém poločase jsme ale opět nakupili velké množství chyb a méně se dařilo i našemu brankáři“, popsal průběh tišnovský rozehrávač Michal Švehla.
Tišnováky musí mrzet i zranění levorukého kanonýra Jana Grubera. Po nešťastném dopadu odkulhal z palubovky a následné vyšetření odhalilo, že v podzimní části už zřejmě do zápasů nezasáhne. „Je to velká smůla. Pod vedením Aleše Kořínka jsem totiž z naší hry začínal mít dobrý pocit. Rehabilitaci podřídím maximum a budu se snažit spoluhráčům co nejdříve zase pomoct“, smutně hodnotil zdrcený Gruber.
V podzimní části čeká tišnovské házenkáře ještě osm zápasů. V tabulce jsou zatím o skóre druzí. Nejlepším střelcem týmu je zatím s třiadvaceti góly Martin Novotný.